Amazing Scotland. Part 1 (August 2012)

У серпні 2012-го року ми нарешті здійснили давно очікувану поїздку по Шотландії!
Отже, попередня карта у нас в руках, і ми готові до пригод :)

Ми обрали аеропорт Бостона, так як, на наше здивування, квитки звідси були дешевше. Тепер же (в 2017-2018) з Хартфорда є прямий рейс (Norwegian airlines) в Едінбург, і не в сезон він буває по $ 99 в одну сторону.

Першою нашою точкою на карті була Rosslyn Chapel, славнозвісна зйомками там одного сюжету з Коду да Вінчі. Місце я впізнала, тільки переглянувши фільм після повернення. Ну і добре, що зняли, а то не приїжджало б сюди стільки туристів.

Вона тут "заякорилася".

Подивившись, походивши, ми поїхали до Найдавнішого абатства Мелроуз, в якому за легендою поховано серце видатного короля Шотландії Роберта Брюса.

Абатство - це вже суцільні руїни, оточені кладовищем (що мені ще треба!).

Піднялися на дах.

Містечко це маленьке, але дуже симпатичне і затишне.

Потім Андрійко вичитав, що поруч є улюблені краєвиди Вальтера Скотта, ну і як же ми таке могли пропустити!

А краєвиди і правда шикарні ... йому, напевно, класно тут було творити свої шедеври :).

Неосяжні терени!

По дорозі ми ще примудрилися глибоко в лісі знайти пам'ятник Воллесу (шотландський лицар і воєначальник, ватажок шотландців у війні за незалежність від Англії).

Що було для мене дивним, так це книга вражень і ручка тут же біля пам'ятника (ми нічого не написали).

А це вже другий день. Фалкіркске колесо - перший в світі обертовий суднопідіймач, що з'єднує канали Форт-Клайд і Юніон. Ну, це ще не він :).

Коні зроблені з металевих пластин.

А ось і колесо в дії:

Покаталися на кораблику - було дуже круто! На території є також цікавий музей під відкритим небом, де зібрані інженерні винаходи, в яких задіяна вода.

 

Наступна наша зупинка - місто Стірлінг.

Церквушка

Карта замку, який ми відвідали. Замок Стірлінг є одним з найбільших і найважливіших замків Шотландії, як з історичної, так і з архітектурної точки зору.

Замок розташовується на вершині Замкового Пагорба.

Ну як вам краєвиди? З трьох сторін замок оточений крутими обривами, що створює сильну оборонну позицію. А більшість головних споруд замку побудовані в 15 і 16 століттях.

А ось так замок виглядає всередині.

Нам розповіли про нічний туалет тих часів :).

А ось так виглядають стоки води. Страшно?

Щоб видно було, куди цілитися.

В замку Стірлінг були короновані кілька шотландських королів і королев, включаючи Марію Стюарт в 1543 році. Замок піддавався облозі як мінімум вісім разів, в тому числі, кілька разів під час Війни за незалежність Шотландії.

Прогулянка під дощем - це незабутні спогади. Одне з найстаріших міст і колишня столиця Шотландського королівства.

Стірлінг є найменшим містом Шотландії.

Далі за планом озеро. За площею дзеркала Лох-Ломонд займає перше місце серед озер Шотландії, за обсягом - друге після Лох-Несса.

Що мені дуже сподобалося в Шотландії - так це горобина всюди.

А ось і замок Інверарі. Відвідувачам показують тільки половину замку, інша частина зайнята господарем - шотландським вельможею з іменитого клану Кемпбеллів, до успадкування основних титулів офіційно саме лордом Лорн.

Псевдоготичний замок з багаточисельними вежами - фамільний будинок могутнього клану Кемпбеллів. Замок був побудований в 1745 році на руїнах XV століття. Вежі прибудовані пізніше, після пожежі в 1887 році.

Маленький готель, що зустрівся на нашому шляху.

Таку картину ми зустрічали на кожному кроці нашої подорожі.

А це знамениті кам'яні кола ...

Завжди є час для медитації ...

Замок Карнассері - руїни, датовані 16 століттям.

Хоч і руїни, а на дах піднятися вдалося (точніше на те, що від нього залишилося).

Ось так виглядає замок з даху.

Чудове розташування - сусідів майже немає (прям моя мрія!).

 

Чергова наша ночівля була в портовому місті Обан. І з самого ранку ми вирушили до місцевого "Колізею" - невдалий задум галереї (за іншими джерелами, місцевий багатій намагався побудувати собі склеп).

Місто Обан - портове і, частково, курортне містечко. Тут можна помилуватися процесом приготування віскі, поїсти мідій, а якщо поїхати на ферму, то можна їх самостійно і наловити.

Обан- "маленька бухта" гельською мовою.

Обан - жвавий порт, основний транзитний пункт для бажаючих відвідати численні мальовничі острови Шотландії. Пожвавлення ми не помітили.

Он там знаходився наш готель. Як потім виявилося, найгірший по всьому маршруту.

Замок Сталкер (Stalker Castle). Назва перекладається як "Соколиний мисливець". Славне минуле з королівським полюванням закінчилося давно, один з Стюартів програв фортецю ... З 18 століття замок був покинутий, не так давно (років 40 тому) придбаний в приватне володіння, і господар з друзями витратив 10 років на відновлення руїн.

Мені це місце на Карпати схоже. А вам?

По дорозі ми заїхали на «Сходинки Нептуна» (9 міні-шлюзів на протязі 500 метрів)

А ось і Гленфіннан - село в Шотландії, розташоване біля північного краю озера Лох-Шил. Відоме тим, що звідси почалося Друге якобітське повстання під проводом «молодого претендента» Карла Едуарда Стюарта.

А ну, фанати Гаррі Поттера, - впізнаєте міст? Він по ньому в свою школу чарівників катався :).

Міст в нікуди

Це ми вже на острові Скай. Поки що (2017) він займає у мене перше місце по красі й умиротворенню. Туди ми переправилися на поромі з містечка Маллайг.

На Скай, в першу чергу, потрібно їхати за єдиними в Великобританії горами альпійського типу - Куллін (Cuilins).

А це верес - він там всюди.

Скай - це 4-й по населеності острів Шотландії, одна з небагатьох областей, де гельська (шотландська) мова є рідною для значної частини населення, хоча її значення зменшується.

Природа там в більшості місць незаймана і тому дивовижна.

Далі буде .... Друга частина